اسکناس دات کام،دانشنامه ی اسکناس های ایران،اسکناس قاجار،اسکناس رضاشاه،اسکناس پهلوی

مطالب سایت

مطالب موجود در سایت

 

هرنوع بهرگیری از مطالب سایت بدون ذکر  منبع و نام نویسنده ممنوع است.

وبسایت اسکناس از دریافت مقاله های بازدیدکنندگان گرامی درباره اسکناسهای ایران و همچنین مطالب مربوط به اسکناس و گردآوری آن استقبال وبا نام صاحب مقاله در قسمت مقالات منتشر می نماید.

البته بازدیدکنندگان گرامی در صورت تمایل می توانند نظر و دانش خود را در زمینه اسکناسها در زیر هر آیتم در قسمت نظرات منتشر نمایند یا در همان قسمت اگر پرسشی دارند مطرح نمایند تا مدیریت سایت پاسخ دهد.

دراینجا شایان ذکر است که کتاب جامع و کاملی در زمینه اسکناسهای ایران توسط مدیریت سایت در دست تدوین است که حاوی نکات کاملتری نسبت به مطالب وبسایت می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

تصاویر اسکناسها

تصویر اسکناسها

 

کلیه اسکناسهایی که تصویر آنها در وبسایت دانشنامه اسکناس ارائه شده اسکناسهایی هستند که یا متعلق به مجموعه شخصی اینجانب می باشند یا اسکناسهایی هستند که زمانی متعلق به بنده بوده اند و سپس در وبسایت پارس اسکناس به فروش رسیده اند تعداد کمی از اسکناسها اسکناسهایی هستند که اینجانب هیچگاه نداشته ام و تصویر آنها از مجموعه دوستان تهیه شده است.که دراینجا از این دوستان گرامی سپاسگزاری می نمایم.

باری این نکته شایان ذکر است که تصاویر دقیقا از اسکناسهای واقعی تهیه شده و از روی کاتالوگ و کتاب ویا دیگر رسانه های مکتوب و غیرمکتوب کپی نگردیده است.البته برای جلوگیری از سواستفاده برخی افراد آرم اسکناس دات کام در پایین تصاویر اضافه گردیده است.

 

 

 

درباره ما

 

وب سایت Eskenas.com به عنوان اولین وبسایت اسکناسهای ایران در جهان در سال 2002 (2 سال قبل از پارس اسکناس) توسط یکی از دوستان گرامی در آمریکا جهت معاملات اسکناس ایجاد و در سال 2010 توسط یکی از دیگر گرامی دوستان خریداری شد و حدود 2 سال در زمینه خرید و فروش اسکناس فعال بود. در نهایت در سال 2012 اینجانب با خریداری این دامین آدرس که به عنوان زیباترین و مهمترین دامین آدرس در زمینه اسکناسهای ایران می باشد تصمیم به تغییر کاربری سایت از فروشگاه اسکناس به دایره المعارف اسکناس های ایران جهت آشنایی هر چه بیشتر کلکسیونرهای اسکناس با ریزه کاری های اسکناس های چاپ شده در کشورمان نمودم.
درزمینه تمبرهای ایران سایت های مرجع چون Persi.com توسط استاد و دوست ارجمند جناب آقای مهرداد صدری و نیز Tambr.net توسط کارشناس و د وست گرامی و بزرگوار بنده جناب آقای نظام انصاری و همینطور Iranphilatelic.org به مدیریت دوست عزیز و گرامی استاد دیگر جناب آقای بهروز نصر با محتوای عالی در سالیان گذشته راه اندازی گردیده بود ولی در زمینه اسکناس وبسایت و کتاب مرجع و جامعی تاکنون راه اندازی نشده بود و از این نظر کمبود مهم و  جدی در زمینه اطلاعات کارشناسی شده اسکناس وجود داشت.
دراینجا با کسب اجازه از اساتید موجود در زمینه اسکناس های ایران و با توجه به حضور فعال خود در زمینه اسکناس از سال 1373 تاکنون و 10 سال مدیریت ParsEskenas.com تصمیم براین شد که Eskenas.com وبسایتی مرجع در زمینه اسکناسهای ایران گردد و با ارائه اطلاعات کامل در زمینه اسکناسهای ایران و همچنین مقالات فراوان درجهت افزایش آگاهی علاقه مندان گام بردارد تا هم خلا موجود در زمینه وبسایت مرجع اسکناس برای کسب آگاهی اساسی کلکسیونرها پرگردد و هم اطلاعات واقعی و خارج از بازار دلال بازی و سودجویانه بعضی افراد به علاقه مندان اسکناس منتقل گردد و هم اینکه کلکسیونرهای اسکناس با دانش بیشتر به گردآوری مجموعه خود کوشش ورزند تا همیشه با آگاهی از مجموعه خود لذت ببرند.
خواهشمند است همواره از ارئه نظرات خود ما را بی نصیب  نگردانید و در این امر مهم بنده را یاری نمایید.

محمدجواد بدیهی

 

 

 

 

 

Top of Page